Schrony w Trójmieście.

Schrony w Trójmieście.

W związku z wydarzeniami u naszego sąsiada (Ukrainy) postanowiłem zorientować się czy na terenie Trójmiasta znajdują się jakiekolwiek budowle ochronne mogące służyć jako schrony dla ludności cywilnej. Może źle szukałem ale w internecie nie mogłem znaleźć żadnej informacji na ten temat, więc postanowiłem napisać zapytanie w formie e-mail do Obrony Cywilnej w Gdańsku.

Oto moje pytanie:

Szczerze mówiąc nie liczyłem na jakąkolwiek odpowiedź. Spodziewałem się raczej, że zostanę (przepraszam za kolokwializm) olany, ale...

Oto odpowiedź, podpisana oczywiście podpisem elektronicznym:
Just-To-Survive.com


Dziękuję Pani Krystynie Antonowicz z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku i Panu dr Władysławowi Ryszardowi Sulęta Dyrektorowi Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego za zainteresowanie moim pytaniem i za odpowiedź.

Niestety nie ma opisanych lokalizacji. Domyślam się, że o lokacjach tych schronów dowiemy się przez środki masowego przekazu w chwili ogłaszania alarmu.

1 komentarz:

  1. Ja o schronie (przeciwatomowym) w swojej miejscowości dowiedziałem się przypadkiem. Ale pojemność około 400 osób na niespełna 40 tyś miasto to trochę mało. A czy są inne, tego nie wiem bo się nie interesowałem.

    OdpowiedzUsuń

Proszę komentuj. Zostaw po sobie jakiś ślad.