Power bank Tracer 10400mAh - zapasowe źródło prądu.

Just-To-Survive.com
Powerbank.

Zapasowe źródło prądu - Power bank Tracer 10400mAh.

Power bank to małe, przenośne źródło energii przydatne wszędzie tam gdzie nie ma w pobliżu dostępu do gniazdka elektrycznego. Niestety tym urządzeniem nie naładujemy laptopa, ani nie pomoże nam w uruchomieniu silnika samochodowego kiedy akumulator dopadnie agonia, natomiast z powodzeniem przy jego pomocy możemy naładować urządzenia typu, telefon komórkowy, smartfon, tablet, nawigacja itp.
Power bank to sprzęt idealny dla ludzi zapobiegliwych, turystów i survivalowców.

Obudowa wykonana z tworzywa sztucznego z wbudowaną diodą i wyświetlaczem LCD informujący o stanie, pracy i poziomie naładowania naszego banku energii.
Na czole urządzenia znajdują się dwa porty USB 2.0, które umożliwiają ładowanie dwóch urządzeń naraz. Pomiędzy wejściami USB 2.0 umieszczone jest gniazdo Micro USB do ładowana Power banku.
Sercem banku energii jest litowo-jonowy akumulator o pojemności 10400 mAh, który umożliwia kilkukrotne naładowanie np. smartfona.
Maksymalny prąd ładowania wynosi dla portu USB I oraz dla portu USB II.
Port USB 5V-1A służy do ładowania urządzeń nie wymagających zbyt dużej energii takich jak smartphone, natomiast port USB 5V-2,1A jest przeznaczony do ładowania urządzeń wymagających znacznie większej energii takich jak np. tablet.

Specyfikacja urządzenia wg producenta(Tracer.pl):
- pojemność akumulatora: 10400mAh
- typ akumulatora: Li-ion
- wyjście: USB 5V-1A / USB II: 5V-2,1A
- wejście: port Micro USB I: 5V-1A
- kabel Micro USB: 5V-1A
- czas ładowania: 10-12 godziny
- kolor obudowy: biały
- inne: 2 porty USB w tym port USB 2.0 o mocy 2,1A dedykowany do ładowania np. tabletów
- waga: 203g
- wymiary: 108x72x23mm

Moja opinia:
Samo urządzenie bardzo fajnie się sprawdza jako dodatkowe źródło zasilania czy to w pracy, w samochodzie, na wycieczce w lesie czy w chwili kiedy jest awaria zasilania i nie ma prądu połowa osiedla, a bateria naszego telefonu woła „JEŚĆ”.
W zestawie jest adapter (kabel zasilający) z czterema różnymi wtykami do ładowania, które niestety nie są zrobione w sposób profesjonalny i źle współgrają ze stykami w ładowanym urządzeniu. Lepiej zorganizować inny przewód zasilający. Ponadto producent nie dołączył ładowarki do urządzenia. Do ładowania power banku musimy posiłkować się ładowarką od smartfonu lub innego urządzenia wymagającego wtyku Micro USB o napięciu 5V-1A.

Z racji tego, że power banki są domyślnie urządzeniami mobilnymi przydałoby się zastosować w urządzeniu obudowy typu „nie gniotsa nie łamiotsa”. Szkoda, że producent o tym nie pomyślał.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę komentuj. Zostaw po sobie jakiś ślad.