Ostatnia mikrowyprawa w 2016 roku.

Ostatnia mikrowyprawa w 2016 roku.


W ostatnią niedzielę przed świętami Bożego Narodzenia razem z "Cichym" i nowym kompanem Sławkiem udaliśmy się na kilkugodzinną mikrowyprawę wzdłuż rzeki Strzyża znajdującej się w lasach rezerwatu przyrody, który położony jest na południowym skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego . Niestety, słońce o tej porze roku wstaje późno i szybko zachodzi dlatego to nie była zbyt długa wędrówka ale najważniejsze cele zostały osiągnięte tj: obcowanie na łonie natury, zresetowanie skilla po całym tygodniu pracy, spotkanie się z fajnymi ludźmi, znalezienie kilku skrytek geocaching, itd.
Marsz zaczęliśmy od Stawu Wróbla i poszliśmy lasem w stronę Matemblewa, a potem w górę rzeki Strzyża do starego toru motokrosowego. Tam uwieńczyliśmy nasz spacer piekąc kiełbasy nad ogniskiem i pijąc napój bogów zwanym piwem.
Poszukiwanie skrytki geocaching.


Rzeka Strzyża.


Gość w fioletowych rajtuzach.
Zaczynam wierzyć w istnienie kosmitów.
Jedni pod...
inni nad.


W sumie przeszliśmy około 5 kilometrów. Tak, to nie wiele ale dużo czasu kosztowało nas odnalezienie skrytek geocaching, których w sumie znaleźliśmy 11 sztuk. Widzieliśmy także parę dzików spacerujących po lesie. Niestety łazikowały w pewnej odległości a aparatem w smartfonie nie udało się ich uwiecznić. W takich chwilach żałuję, że się pozbyłem swojego Nikona D 40.

4 komentarze:

 1. Nic tylko zaopatrzyć się w nowy...dobry aparat.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłoby dobrze ale kasy brak.
   Uwaga ogłoszenie!
   Szukam bogatej sponsorki żeby kupić aparat ;-)

   Usuń
 2. Patrząc na zdjęcie oznaczenia kwartałów lasu przydałby się artykuł o tym jak w lesie się nie zgubić albo przynajmniej jak określić kierunki, ja wiem że preper ma gps, kompas, mapę, gwizdek, lusterko, cb radio alan42, ale nie zawsze preper w lesie traci orientację, czasem jest to przygodny grzybiarz który nie potrafi wrócić do samochodu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę przyznać, że taki artykuł miał powstać jednak zawsze coś ważniejszego było. Obiecują poprawę :-D

   Usuń

Proszę komentuj. Zostaw po sobie jakiś ślad.