„Preppersi. Przygotowani do przetrwania!”

Od jutra, tj. 14.06.2017 roku będzie dostępna książka

Preppersi. Przygotowani do przetrwania!.

Preppersi. Przygotowani do przetrwania.
Kogoś może dziwić dlaczego reklamuję czyjąś książkę, więc już tłumaczę - zostałem o to poproszony przez autorów i to niniejszym czynię.
Publikacji jeszcze nie czytałem, więc jej opis w całości podaję z informacji prasowej. Gdy znajdę czas na jej zapoznanie chętnie napiszę o niej kilka słów.Jak przetrwać bez względu na warunki?

Odcięte drogi, brak prądu i ogrzewania, pieniędzy, żywności, wody, wszelkiej pomocy z zewnątrz. To nie jest opis filmu katastroficznego ani surrealistyczna wizja apokalipsy. Taki scenariusz, w wyniku różnych tragedii, może spełnić się w każdej chwili i spotkać każdego. Na tak ekstremalne sytuacje przygotowani są preppersi. Kim są, co robią i jak w dziewięć miesięcy zostać jednym z nich, by móc przetrwać nawet globalny kryzys, o tym w książce Wojciecha Chełchowskiego oraz Andrzeja Czuby. Premiera książki „Preppersi. Przygotowani do przetrwania!” już 14 czerwca.


Samodzielni, samowystarczalni i niezależni od rzeczy, które ludziom wydają się być niezbędne do codziennego życia - prądu, ogrzewania, wody, możliwości zakupu żywności w każdej chwili. Przygotowani na wszelkie sytuacje, które zagrażają im i ich rodzinie, od zatrucia wody, braku prądu czy skażenia powietrza, przez głód, kryzys ekonomiczny, po globalną katastrofę. Preppersi. Przeżyć bez względu na warunki to podstawa zasada każdego z nich. Właśnie to łączy preppering i survival.

Powołując się na opinie socjologów, antropologów oraz historyków, autorzy analizują sytuację człowieka Zachodu, który nadmiernie uzależnił się od technologii, a znacznie oddalił od natury. W książce zaprezentowano konkretne przykłady dowodzące, że mimo licznych udogodnień i zabezpieczeń, ludzie nie są wolni od zagrożeń. Autorzy opisują m.in. klęski żywiołowe, które nie tak dawno dotknęły Polskę: powódź tysiąclecia z 1997 r., tornado z 2008 r. czy działanie orkanu Ksawery z 2013 r. Wskazują, że przyswojenie nawet podstawowych zasad prepperingu sprawia, że ludzie znacznie lepiej mogą poradzić sobie w tak dramatycznych okolicznościach. Doświadczeni preppersi uważają, że nieprzygotowana rodzina w sytuacji ekstremalnej już w ciągu dwóch tygodni będzie miała ogromne problemy.

Wojciech Chełchowski oraz Andrzej Czuba pokazują, że preppersem może zostać każdy. Autorzy przedstawiają dziewięciomiesięczny Plan Początkującego Preppersa, przygotowany we współpracy z wprawionymi członkami takich grup. Dzięki temu ludzie zawsze będą przygotowani do przetrwania.


Andrzej Czuba, Wojciech Chełchowski – dziennikarze pracujący w czołowych wydawnictwach prasowych, byli szefowie Playboya, założyciele internetowego bloga muzycznego www.hysteria.pl i autorzy książki Militarni. Już wojskowi, czy jeszcze cywile? opisującej polskie organizacje proobronne. 

Autor: Wojciech Chełchowski, Andrzej Czuba
Tytuł: „Preppersi. Przygotowani do przetrwania!”
Data premiery: 14 czerwca 2017
Wydawnictwo: Muza
Liczba stron: 272
Cena: 34,90 zł

Kontakt dla mediów:
Paula Sztark
tel. 793 919 119 

2 komentarze:

  1. No i właśnie....czekam na opinię na temat wrażeń po przeczytaniu.Istotne dla mnie oprócz merytorycznej wartości jest to,czy dobrze się czyta.Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobrze się czyta. Ale według mnie proszę nie traktować tego jako poradnik. Bardzo przydatna, ale czy dla samych preppersów...? Nie jestem w stanie odpowiedzieć. Kilka ciekawych rzeczy, nowych dla siebie znalazłem. Książka o preppersach bardziej. Taka analiza zjawiska w naszym kraju, skondensowane porady związane z preppingiem. Autorzy moim zdaniem rzetelnie podeszli do zjawiska preppingu jak i samych preppersów. Nie ma w niej wzmianki o "niedzielnych komandosach" nie jesteśmy przedstawieniu w sposób perioratywny. Książkę mogę polecić natomiast każdemu, kto chce kogoś do preppingu przekonać. Ale to moja prywatna opinia.

    OdpowiedzUsuń

Proszę komentuj. Zostaw po sobie jakiś ślad.